پست تنهاشانه خالی کردن و پادزهر آن

شانه خالی کردن

پرورش انضباط شخصی مستلزم خودشناسی است. خودشناسی، به نوبه ی خود، مستلزم این است که گاهی دست به خود آزمایی بزنید، یعنی دست به فعالیتی بزنید که برخی مواقع دلشوره و نگرانی به همراه دارد.

خودشناسی، مانند گنجینه ای مدفون، مستلزم این است که پیش از این دستیابی به آن گنجینه و ثروت، زمین را تا عمق زیادی حفر کنید. هنگام حفر زمین، ناگزیر به سنگ نیز برخورد می کنید.

پرورش انضباط شخصی

سنگهای عاطفی، که در ناخودآگاه شما دفن شده اند

سنگهای عاطفی، که در ناخودآگاه شما دفن شده اند، شامل وقایع و موقعیت هایی هستند که خودتان آنها را مدفون رها کرده اید. متأسفانه، همان سنگها حاوی کلید پاسخ به اینکه چرا بخش های امتناع می ورزند، هستند.

 این قضیه در رژیم گرفتن، اداره ی کسب و کار، یا دنبال کردن برنانه ای ورزشی هم کاربرد دارد.از آنجایی که هنگام پرورش انضباط شخصی، آگاه بودن از وجود این سنگهای نگران کننده بسیاراهمیت دارد، برای انجام بعضی از تمرین های این کتاب باید چند سنگ را از وجودتان بیرون بیاورید و تکلیف شان را روشن کنید. طبیعتا کمی ناراختی را هم تجربه خواهید کرد زیرا هاید وارد می شود.

در این مورد خواهد گفت : «لازم نیست تمام این کارهای مربوط به روح و روان را انجام دهی. این تمرین ها چه ربطی به یاد گیری نحوه ی ساماندهی وقت دارد؟» «بیا و بخش تمرین کردن را رها کن، فقط آنها را بخوان و کمی هم دربارشان فکر کن.

مطمئن باش، همین قدر کافی است و چه بسا بهتر هم باشد.» «چرا آن کلوچه ای که در یخچال است را نخوری؟ ویا یک تماس نگیری؟ برو تلویزیون تماشا کن! شبکه ی سراسری تلویزیون، یک مستند جالب درباره ی نعل اسب، پخش می کند!» به عبارت دیگر، هاید به کارهای «مهم» دیگری اشاره می کند که بلافاصله به آنها بپردازید، یعنی به کارهایی غیراز انجام تمرین های انضباط شخصی.

هاید

هاید تمام سعی اش را می کند تا شما را از انجام تمرین امروز دور کند

خلاصه اینکه، هاید تمام سعی اش را می کند تا شما را از انجام تمرین امروز دور کند، به ویژه اگر تمرین مورد نظر شامل نوعی خودآزمایی باشد. هاید با چرب زبانی شما را به سوی فعالیتی متمایل می کند که نوعی راه فرار برایتان محسوب می شود.

و از آنجایی که هنوز انضباط شخصی را پرورش نداده اید (که به زودی آن را پرورش خواهید داد) هاید استادانه از سم شانه خالی کردن بهره می گیرید. ممکن است شما قبلا از شگرد شانه خالی کردن برای خراب کردن تلاش هایی که برای رسیدن به اهدافتان انجام می دادید استفاده کرده باشید.

بنابراین به زودی متوجه می شوید که هاید در به کار گیری شیوه ی ناامید کردن فرد از خودش بسیار تبحر و مهارت دارد.

جلوی الاغ هویج دادن

پادزهر شانه خالی کردن

باور کنید بیشتر بخش های زندگی، براساس اصل علت و معلول پایه ریزی شده است. در زندگی شما، اعمال تان علت و نتایج اعمالتان، معلول محسوب می شوند. ممکن است زمانی که تمرینات خودشناسی که دراین مقاله راهنما ارائه شده اند را انجام می دهید پریشان و ناراحت شوید.

اما زمانیکه موفقیت هایی را که حاصل این خودشناسی جدید است تجربه کنید، این ناراحتی ها به سرعت به احساس حیرت انگیز پیروزی مبدل می شوند. این موفقیت ها در سرتاسر زندگی تان ادامه خواهند داشت.

بنابراین، هنگامی که متوجه شدید می خواهید با انجام فعالطتی انحرافی از خود آزمایی بگریزید، و هاید تلاش می کند با تکان دادن یک هویج مقابل چشمانتان شما را در دام شانه خالی کردن بیاندازد، از او بپرسید: «آیا این شگردی برای دور کردن من از مسیر انضباط شخصی نیست؟»

یادتان باشد :مثل «جلوی الاغ هویج دادن» غالباً جهت اشاره به افراد کودن به کار می رود. پس اجازه ندهید هاید برای شما هویج تکان بدهد.

نظرات

 • ساعد فتحی
  دی ۱۸, ۱۳۹۷

  این هویج ها شامل اینستا تلگرام و تفریحات بیهوده

  • ندا کریمی
   دی ۱۸, ۱۳۹۷

   در دنیایی از بازی ها زندگی می کنیم و هر کس تلاش می کند بازی خودش را جذاب تر کند. حالا تلاش ما این باشد که ماهم بازی خود را ارایه دهیم.یعنی به جای مصرف کننده بودن بهتره تولیداتی داشته باشیم که دیگران بازیکننان ما باشد.اینستا و تلگرام بیش از حد یعنی بازیگوشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Join Our Newsletter Today On The Writers Cookbook

Stay updated with all latest updates,upcoming events & much more.
مشترک شدن
SUBSCRIBE NOW
close-link