پست تنهاویندوز و UX

زمان طراحی نرم افزارهای شما رسیده است

نرم افزارهای اصولی طراحی کنید

به نرم افزارهای چند زبانه فکر کرده اید؟

سه سناریوی معروف که هر برنامه نویس باید بداند

هر برنامه نویس به کار با دیتاها نیاز دارد

با ویندوز اپلیکیشن شروع می کنید

طبق تحقیقات و بررسی هایی که انجام شده بهترین روش برای یادگیری کد نویسی شروع کار برنامه نویسی از محیط ویندوز فرم است. این محیط شما را درگیر جزئیات نمی کند و می توانید با خیال راحت به فرا گیری اصول کد نویسی بپردازید. با دستورات مختلف در زبان #C آشنا شوید. بدور از پیچیدگی و با چند کلیک ساده طراحی های اصولی را انجام دهید. به سادگی از کنترل های مختلف استفاده کنید و با رویدادها، خصوصیات و ویژگی های آنها آشنا شوید و بسیاری از مزایای دیگر که می تواند دید بسیار خوبی نسبت به برنامه نویسی به شما عرضه کند و راه شما را برای برنامه نویسی کردن در سایر پلتفرم ها هموار می کند
محیط کار شما کجاست؟

شروع کار در ویندوز اپلیکیشن

پیش از هر کاری برای اینکه بتوانید برنامه نویسی کنید لازم است با محیطی که قرار است از این پس با آن کار کنید را به خوبی بشناسید تا اگر مشکلی بوجود آمد بتوانید به راحتی آن را حل کرده و زمان خود را از دست ندهید.

محیطی که قرار است شما از این پس در آن کد نویسی کنید محیط Visual Studio و زبان برنامه نویسی C# خواهد بود. شما را به طور کامل با جزئیات این محیط آشنا خواهیم کرد. بخش های مختلفی که در این محیط وجود دارند مانند Solution Explorer، Tool box ، Properties، Error List، Designer و غیره را خواهید شناخت و با دلیل و روش استفاده از آنها به خوبی آشنا می شوید.

نحوه چیدمان کنترل های مختلف در فرم ها بسیار مهم است

کنترل های فرم باید اتو کشیده باشند

در مطالعات و بررسی هایی که داشتیم متوجه شدیم که بسیاری از افراد فکر می‌کنند مفهوم کلاس را به راحتی متوجه شدند ولی تعریف صحیحی در بسیاری از کتب انگلیسی و فارسی وجود ندارد و باعث گمراهی بیشتر برنامه‌نویسان شده است

پیش از هر کاری برای اینکه بتوانید برنامه نویسی کنید لازم است با محیطی که قرار است از این پس با آن کار کنید را به خوبی بشناسید تا اگر مشکلی بوجود آمد بتوانید به راحتی آن را حل کرده و زمان خود را از دست ندهید.
روش چیدمان کنترل می تواند تاثیر بسیار زیادی در مخاطب داشته باشد. به گونه ای که اگر این چیدمان درست نباشد ممکن است ذهن کاربر خسته شود و به طور ناخودآگاه دیگر تمایلی به استفاده از نرم افزار شما نداشته باشد. روش اصولی و ابزار های این کار را به شما می گوییم.

ممکن است تا کنون نرم افزار های مختلفی را دیده باشید. برخی از آنها به گونه ای طراحی شده اند که حتی اگر کاربر ساعت ها با نرم افزار کار کند، احساس بد یا کلافگی از محیط برنامه نمی کند. اما دسته ی دیگری از نرم افزارها وجود دارند که تنها برای مدت کوتاهی قابل تحمل هستند و اگر کاربر مجبور نباشد به سرعت نرم افزار را کنار می گذارد

یکی از روش هایی که می تواند کنترل های فرم را مرتب و اتو کشیده کند استفاده از Snap line و سایر ابزارهای طراحی فرم است. تیم Visual Studio این ابزار را برای راحتی کار برنامه نویسان در مرتب سازی کنترل ها ایجاد کرده است.
یکی دیگر از روش هایی که می تواند به شما در این زمینه کمک کند، آشنایی با اصول طراحی فرم های خوب و کاربر پسند است. خیالتان راحت باشد همه اینها را به سادگی به شما یاد می دهیم.

با مفاهیم پایه آشنا می شوید

محل نوشتن کدها، رویدادها، متغیرها، باید و نباید ها و کدهای کاربردی

برای اینکه بتوانید به خوبی برنامه نویسی کنید لازم است که با چند مورد بسیار مهم و اساسی آشنا شوید تا در ادامه راه برنامه نویسی بدون دردسر کار خود را پیش ببرید.

پیش از اینکه شروع به برنامه نویسی کنید لازم است با محلی که قرار است کدهای ترتیب، تصمیم و تکرار در آن قرار بگیرند آشنا شوید بدانید به چه شکلی در آن محیط می توان برنامه نویسی کرد. با مفهوم رویداد گرا آشنا شده و از رویدادهای متعارف استفاده می کنید.کمک می کنیم تا متغیر ها را به خوبی بشناسید و درک کنید.در هر زبان برنامه نویسی باید ها و نباید هایی وجود دارد که حتما باید با آنها آشنا شوید. کدهای کاربردی را به شما می گوییم تا درگیر حاشیه ها نشوید. روال ها و توابع را به خوبی با شما معرفی و استفاده می کنیم.

اطلاعات شما از بین خواهند رفت

نگهداری اطلاعات

در برنامه هایی که می نویسید مشاهده خواهید کرد که اطلاعات قرار داده شده در فرم ها از بین می روند و البته نیازی به نگهداری این اطلاعات در بانک اطلاعاتی نیست. راه کار این مساله را به شما می گوییم

در برنامه هایی که می نویسید مشاهده خواهید کرد که اطلاعات قرار داده شده در فرم ها از بین می روند و البته نیازی به نگهداری این اطلاعات در بانک اطلاعاتی نیست. راه کار این مساله را به شما می گوییم
در بسیاری از برنامه های کاربردی که خواهید نوشت به این مساله بر خواهید خود که نیاز پیدا می کنید اطلاعاتی را جدا از بانک اطلاعاتی و درون فرم ها نگه داری کنید. راه کار این مساله استفاده از Setting ها برای نگهداری اطلاعات درون فرم هاست. روش تعریف ، به کار گیری و نکته های آن را به شما خواهیم گفت.

کنترل ها را در زمان اجرا ایجاد کنید

در برنامه هایی که می نویسید مشاهده خواهید کرد که اطلاعات قرار داده شده در فرم ها از بین می به آموزش می دهیم

در نرم افزارهای حرفه ای ایرانی و خارجی در بسیاری از موارد نیاز به ساخت کنترل ها در حین اجرای برنامه است. این کار را
در بسیاری از نرم افزارهای کاربردی که در سراسر جهان بکار گرفته می شوند، نیاز می شود که کنترلهایی که از پیش تعریف نشده اند در زمان اجرا ایجاد و استفاده شوند. اما اگر یک کنترل از قبل وجود نداشته باشد، چگونه می توان برای رویدادهای مختلف آن برنامه نویسی کرد؟ چگونه باید طراحی شود تا کابر متوجه از پیش تعریف نشدن این کنترل ها نشود. همه این موارد را به جزء آموزش می دهیم.

اجزای و فایل های پروژه را می شناسید؟ آیا شناخت آنها ضروری است؟

پروژهای خود را بهتر بشناسید

برای اینکه بتوانید پروژه خود را بهتر مدیریت کنید و برای استفاده در اختیار مشتری قراردهید، از اطلاعات مهم درون آن (مانند رشته اتصال به بانک اطلاعاتی و …) مراقبت کنید، لازم است تا بخش های مختلف یا همان فایل های پروژه خود آشنا شوید. ما هر آنچه که شما هنگام تولید یک پروژه در خصوص فایل ها و اجزای آن نیاز دارید را آموزش می دهیم.

کنترل ها را بکار بگیرید

کنترل هایی مانند ListBox،ComboBox، DataGridView، TextBox، CheckBox ، RadioButton،ListView، Web Browser، TabController، Panel، Spliter، FlowPanel و کنترل های کاربردی دیگر را به شما معرفی می کنیم و روش استفاده از آنها را به شما نشان خواهیم داد.
یک فرم را به شکل های متعدد نشان دهید
در بیشتر پروژه ها و نرم افزارها فرم هایی وجود دارند که به دلایل مختلفی در بخش های مختلف پروژه به کار گرفته شده اند و در بخش های مختلف به شکل های متفاوت نشان داده شده اند. انجام این کار به صورت کامل به شما آموزش داده می شود.

به سادگی می توانید نرم افزار های چند زبانه طراحی کنید

طراحی فرم های چند زبانه

به شما آموزش می دهیم که اگر نیاز داشتید یک یا چنیدن فرم را به صورت چند زبانه طراحی کنید لازم است تا از چه روشی استفاده کنید و چگونه می توان به سادگی از آن بهره برد. این در حالی است که داشتن فرم های چند زبانه کلاس کاری خاصی را به نرم افزار اضافه می کند.

در نرم افزارهایی که تولید می کنید کادر های مکالمه جایگاه خاصی دارند.

روش طراحی و استفاده از کادر های مکالمه

به صورت کامل به روش طراحی و استفاده از کادرهای محاوره ای گفته می شود. این کادر های محاوره ای در عین سادگی بسیار پرکاربرد هستند.

سه سناریوی معروف برای ارتباط فرم ها با یکدیگر و استفاده از دیتا ها و کنترل های درون سایر فرم ها را به شما آموزش خواهیم داد

چگونه فرم ها داده های یکدیگر را استفاده می کنند

تقریبا می توان گفت که در هر نرم افزار و برنامه کاربردی فرم هایی وجد دارند که با یکدیگر ارتباط دارند و از اطلاعات و داده های یکدیگر استفاده می کنند. چگونگی انجام این کار را به شما گفته می شود.
ارتباط گرفتن این فرم ها با یکدیگر همیشه در قالب یکی از سه سناریویی است که نوع و پیاده سازی آن را به شما آموزش خواهیم داد. در صورتی که با این سه سناریو آشنا نباشید یک کار سخت و پیچیده در انتظار شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *