چگونه برنامه ی به چالش کشیدن تفکر عامیانه را اجرا کنیم؟

در این مقاله به شما یاد می دهیم که چگونه می توانید یک برنامه برای به چالش کشیدن تفکر عامیانه برای خود ترتیب دهید. این چند گام ساده و کوچکی که در آن گفته شده را بردارید و براحتی تفکر عامیانه را به چالش بکشید

کمی به خودتان سختی بدهید

سعی کنید سختی کشیدن برای شما لادی باشد .چگونه؟هرروز بعضی کارها را به شیوه ای متفاوت از همیشه انجام دهید .این هفته برای رسیدن به دفتر کار یا فروشگاه مسیری دیگر انتخاب کنید .برای روزتان متفاوت تر از آنچه همیشه هست برنامه ریزی کنید باهمسرتان ب رستوران دیگری بروید درکنسرت گروه موزیکی شرکت کنید که سبکی متفاوت از آنچه میپسندید دارند.تفریحی را انتخاب کنید که چندان دلچسب شما نیست.نگرشتان را به موارد جدید تغییر دهید.انجان این کار نه تنهاباعث میشود برای حرکت خلاف تفکر عامیانه تمرین کنید بلکه مانع از پیرشدن شما می شود این که چندسال دارید مهم نیست

 

از کسانی که در حیطه ی تخصص شما نیستند بیاموزید

بانفوذ در ذهن افرادی که نوآوری دارند پذیرای طرز فکر آنها باشید .زندگی نامه ها و نوشته های کوچکی را ببابید که درباره ی این افراد باشند اگر به اعداد و نمودارها علاقه دارید درباره ی هنرمندان بخوانید.اگر از نوشته های هنری و ادبی لذت میبرید زندگی نامه ی تجار را بخوانید.اگر از سیاست دوری میکنید درباره ی سیاستمداران بخوانید .مطمئن باشید که ایده را به دست خواهید آورد.ذهنتان را جایی ببرید که معمولا به آنجا نمیرود و دریابید شخصی که زندگی نامه ی او را می خوانید چگونه می اندیشد.مغزتان را تکان دهید!

 

در حیطه ی کاری تان چیزهایی را تغییر دهید

روی این موضوع فکر کنید که آیا در حوزه ی شغلی شما مواردی وجود دارند که لازم باشد تغییر کنند.حال سعی کنید برای آنها کاری انجام دهید. با ۱۰جایگزین که به نتایج مورد انتظار شما ختم نمی شوند شروع کنید.سپس برنامه ای بچینید که به شما کمک کند تجربه یا فرآیندی جدید را گسترش دهید.ارزش این برنامه را بر اساس نتایج آن بسنجید و اگر به شکست منتهی شد راه های دیگری را تجربه کنید.

 

تغییراتی در خانه ی خود ایجاد کنید

همه ی ما چیزهایی در زندگی خود داریم که زمان تغییر آن ها گذشته است .درباره ی مسائل خانه خلاف جهت تفکر رایج حرکت کنید و نوآوری و پیشرفتی را که از محل کارتان انتظار دارید در خانه هم ایجاد کنید.از اعضای خانواده تان کمک بگیرید تا در این زمینه به شما کمک کنند.

 

تمرینی برای حرکت خلاف جهت تفکر عامیانه

باور پیش داوری یا رسمی قدیمی از کودکی خود را که خیلی هم به آن افتخار نمیکنید بنویسید.میتوانید به هر چیزی از گرایش های نژادپرستانه تا رسم هایی که در میان بعضی از اقوام رایج است اشاره کنید.

۱- شاید این موضوع شیوه ای مرسوم در خانواده ی شما بوده است.چه کسی اتفاقی یا به طور آگاهانه باعث شده است به تغییر آن فکر کنید؟…………………………………………………….

۲- این تغییر با کدام شیوه ها دشوار است؟…………………………………………………..

۳- درمورد این تغییر چگونه به تردید یا ایستادگی میرسید؟از سوی دیگران یا حتی از طرف خودتان در طول مسیر…………………………………..

۴ – در این زمینه چگونه و با شیوه ای از حرکت خلاف جهت تفکر عامیانه سود می برید؟………………………………………………………….

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *