پست تنهاشناخت هاید سرخورده درونی و روش مقابل با هاید سرخورده

سرخوردگی  

بدبینی و منفی بافی با هم ازدواج کردند و صاحب فرزند شدند آنها نام فرزندشان را سرخوردگی گذاردند .
هاید با استفاده از سرخوردگی می کوشد از شما را فریب دهد تا حرف هایی از این قبیل بزنید

من آنقدر باهوش نیستم که این چیزها را بفهمم
 من باهوش تر از آنم که نیازی به این چیزهای به دردنخور داشته باشم .
از من دیگه گذشته
من خیلی جوونم به عبارت دیگر های می کشد شما را متقاعد کند ایرادی در وجود شما نهفته است او در آن سعی دارد این باور را در شما به وجود آورد که توانایی تبدیل به واقعیت را ندارید .

هاید می‌کوشد با اشاره به همه نواقص علنی تان شور و اشتیاق شما را از بین ببرد سپس با استفاده از آنها شما را در دام ناامیدی از خودتان بیاندازد
هاید از تمام کاستی‌ها و نواقص بهره می گیرد تا احساس نا امنی کنید و عزت نفس خودتان را از دست بدهید .
که البته نتیجه این می‌شود که یاد دنبال کردن این اصول( در واقع تسلیم خود شدند )دست بکشید و یا آنقدر با دلسردی و نصفه نیمه ها را دنبال کنید که فایده ای برایتان نداشته باشد .
حتی اگر عقل و منطق به شما بگویند که بسیاری از مردم با استفاده از اصول اینمقاله  موفق شدند حال می‌گویند اما تو فرق داری و سپس هایده یک دلیل ای یا شاید هم یکصد دلیل می‌تراشد که نگرش ((چرا من موفق نمی شوم ))را پرورش دهد .
بله هاید به یک ویژگی شخصیتی جسمانی و یا هر ویژگی نامربوط دیگری که دم دستش باشد مثل نژاد جنسیت یا مذهب میچسبد و آن را به ابزاری برای ناامید کردن فرد از خودش تبدیل میکند که یادتان باشد بخشی از وجود شما خواهان انضباط شخصی نیست .
پادزهر سرخوردگی  چیست ؟
توانایی های خود در این که می توانید از علم و دانشتان بهره مند شوید را باور داشته باشید 
باور کنید ایده هایی که در این مقاله مطرح شده است  به دردتان می‌خورد بعضی از این نظریات قرن‌هاست که وجود دارند و سایر نظریات از شیوه های پیشرفته روانشناسی اخیر که در مدیریت کاربرد دارند گرفته شده اند .
ابزارها و شیوه‌های روانشناسی موجود در این مقاله برای هزاران نفر با ویژگی عملی است بنابراین زمانی که هاید  درباره یکی از رفتارهای شما حرف های نامربوط می‌زنند که با خود می اندیشید در مسیر حرکت به سوی انضباط شخصی نمی توانیم بر آن خصلت غلبه کنید با گفتن این جمله به او به مقابله برخیزیم هیچ چیز نمی‌تواند مانع من شود .
به عبارت دیگر به خاطر نقص های خود افسوس نخورید و در عوض در جهت رفع آنها تلاش خود را بیشتر کنید اگر باور خود را به انضباط شخصی اگر به حال اجازه بدهید که شما را گول بزند به زودی می توانید به انضباط شخصی( اگر به هاید اجازه ندهید که شما را گول بزند ، به زودی میتوانید  به انضباط شخصی دست یابید)
 همراه سازید ، صرف‌نظر تعهدی که بر عهده تان است به ترکیبی موفقیت آمیز دست خواهد یافت باور کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Join Our Newsletter Today On The Writers Cookbook

Stay updated with all latest updates,upcoming events & much more.
مشترک شدن
SUBSCRIBE NOW
close-link