۵ تفاوت اساسی برنامه نویسان با مردمان عادی

آدرس کانال تلگرام کدتجاری

۵ تفاوت اساسی برنامه نویسان با مردمان عادی

 

Businessman in his office

برنامه نویسان از اطرافیان خواسته هایی دارند:

در زندگی کلی، آنها اشتیاقی به کارهای تکراری یا بر اساس روال ندارند ولی عاشق محول کردن چنین وظایفی به دیگران هستند.  مثلا” شمارش پول، تنظیم ترازنامه، نگهداری حسابها،اطو کردن، ماشینشویی، نظافت اتاق و این تیپ از کارها ، نه اینکه از تمیزی بدشان آید، اتفاقا” برعکس، ولی  عاشق این هستند که دیگری این کار را برایشان انجام دهد.  و این به خاطر خلاقیت کلی و دیدگاه منطقی آنهاست. این موضوع قابل توجه همسران برنامه نویس باشد.

 

برنامه نویسان سیاست مدار هستند:

آنها معمولا” دوست ندارند که صرفا” به خاطر مشارکت در کاری شرکت کنند که آن کار ممکن است تاثیر منفی بر آنها داشته باشد، مانند زندگی اجتماعی که متعاقبا هم مردم برنامه نویسان را افراد بی کاره می پندارند.

 آنها به دنبال چیزی منطقی برای افزودن، گفتن یا پرسیدن هستند.  از آنجا که چیزهای منطقی زیادی در گفتگوها نیست و در بسیاری از جمع های عمومی که حرفهای بیهوده و  تلاش برای امتیازگیری بیشتر  بین مردم در روزمرگی وجود دارد در این حالت برنامه نویسان گاهی بسیار ساکت به نظر می رسند.  اما زمانیکه می ایستند، معمولا” توانایی مقاومت بیشتری دارند و استدلال های منطقی آنها محکم است.

 

 

برنامه نویسان زودرنج هستند:

وقتی کار اشتباهی انجام می دهند نمی توانید مانند دیگر افراد آنها را زیر سوال ببرید یا سرزنش کنید چون خودشان به اندازه کافی تلاش می کنند که مشکلی بوجود نیاید و اگر فردی دارید که دائم در نرم افزارها و برنامه نویسی مشکل ایجاد می کند بهتر است با آن برنامه نویس همکاری نکنید چون برای اینکار ساخته نشده است اما برنامه نویس خوبتان را مراقب باشید بیش از اندازه سرزنش یا ناراحت نکنید.

 

 

به برنامه نویسان کارهای روزمره شرکت را واگذار نکنید:

برنامه نویسان به طور ذاتی خلاق هستند، آنها عاشق پژوهش، ابداع و خلق چیزی تازه هستند و به همین خاطر، علاقه ای به پروژه های تعمیر و نگهداری نیستند و از کارهای روتین بی زارند.

 

چه موقع یک تیم برنامه نویس های خوب را از دست می دهد:

برنامه نویسان سازمانها را زمانیکه کاری برای انجام دادن نیست، ترک می کنند و حتی گاهی که کار خلاق بیشتری برای انجام دادن نیست باز هم کار را ترک می کنند.

  در بسیاری حرفه های دیگر، مردم عاشق بیکاری در محیط کار هستند.

زندگی برنامه نویسان خالی از فلسفه نیست:

آنها قدردانی بالایی از نظریه های روانشناسی و فیلسوفانه دارند.  زیرا، منطقی که دارند می تواند آنها را دراین موضوعات تکمیل کند و البته خیلی هم آرمانگرا بوده و خیلی نگران محیط های کاری خود و زیبایی شناسی محل کار عمومی خود و غیره هستند.

 

در انتها پیشنهاد می کنیم به برنامه نویسان عزیز ایران زمین که ما باید به خاطر داشته باشیم ، توازن به زیبایی زندگی می افزاید.  اساسا”، زیبایی یعنی هنگامیکه همه صفت های شخصیت ما متوازنباشند.

  اگر ما یک صفت را به خاطر دیدگاه خود از دست دهیم، بر زیبایی زندگی تاثیر دارد.  پس باید یک زندگی متوازن داشته باشیم و بدانیم که می توانیم این کار را انجام دهیم.

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان
فایل ویدئویی خاطرات نرم افزارهای 14 سال قبل استاد مدحج + پروژه عظیم کدهای سایت کد تجاری
دانلود رایگان
فایل صوتی راز کیفیت محصولات اپل با شی گرا
دانلود رایگان
مالکیت فکری نرم افزار در داخل تیم تولید و خارج از آن
دانلود رایگان
نگاه شی گرا با استفاده از مکانیزم طبیعی ذهن در تولید نرم افزار
دانلود رایگان
گزارش سازی با linqtosql و stimulsoft
در حال بروزرسانی سایت هستیم بابت اینکه جهت انجام تغییرات صبور هستید سپاسگزاریم
دانلود رایگان
مالکیت فکری نرم افزار در داخل تیم تولید و خارج از آن