پست تنها۵ روش فروش نرم افزارهای تجاری

وقتی نرم افزاری تولید می کنید این نکات را برای بازاریابی رعایت کنید

تمرکزتان بر فروش مستقیم باشد:

داشتن یک خدمات یا برنامه عالی تضمین کننده موفقیت نیست. منتظر نباشید که تبلیغ شما یا بروشور شما راببینند و پس از آن نرم افزار شما روی سی دی و دی وی دی به راحتی فروش برود و اگر نرم افزارهای شما گران قیمت باشند که دیگر اصلا روی سی دی و دی وی دی فروش نخواهند رفت. یک قرار ملاقات بگیرید و حضوری به مشتری های بالقوه خود مراجعه کنید

ریسک را از مشتریان خود بگیرید و ثابت کنید محصول قابل اعتمادی دارید

یک ماکت ساده از نسخه نرم افزار تجاری تان را در اختیار افراد قرار داده و بازخورد صادقانه و صریح آنها را دریافت نمایید. این امر به شما در ابتدا در بهبود سریع محصولتان کمک نموده و بیش از میلیون ها تومان برای شما صرفه جویی می نماید و حتی اگر از شما نخرند محصولاتان را توسعه می دهند. به خصوص اگر یک شرکت کوچک ناشناخته باشید، به اثبات چیزی نیاز دارید که به مشتریان بالقوه کمک نماید که محصول شما یک کلاهبرداری نیست و ما به اصطلاح می گوییم که پشت دکمه ها واقعا کدهای تجاری نوشته شده است و فقط تصویر محصول به شما نمی فروشیم.

خدمات رایگان ارائه دهید:

گزینه دیگر ارائه نسخه های فریمیوم از نرم افزارتان است. یعنی چی؟ آنچه دیگران می فروشند را رایگان دهید ولی امکانات اختصاصی بیشتری ارائه دهید که در آنها نباشد پس از آن کاربران را ترقیب کنید که برای استفاده از آن خدمات هزینه پرداخت کنند.دسترسی آزاد به ویژگی های اساسی در کنار گزینه دسترسی به ویژگی های ممتاز با پرداخت هزینه روش بسیار موثری است. اولین مزیت بازاریابی و ایجاد مشتری های بالقوه است و  پس از آن مردم را مشتاق تر و مایل تر ب امتحان نمودن نرم افزار و خدمات خود خواهید یافت.

این مقاله دارای اطلاعات ارزشمندی است. برای مطالعه کلیک کنید
یک ضمانت بازگشت پول ارائه نمایید

در زندگی تجاری باورهای خود را اصلاح کنید اگر خدماتتان خوب است از صد نفر دو نفر پیدا می شوند که محصولات خرید شده شما را پس دهند و ۹۸ نفر دیگر از اینکه محصول شما را خریدند بسیار راضی خواهند بود.”در یک جمله اگر کسی از محصول شما راضی نیست پول پرداخت شده  را برگردانید”این موضوع چند حسن دارد اول اینکه وقتتان را با مشتریان ناراضی تلف نمی کند و دوم اینکه حس بد خرید را از مشتری می گیرید و او برای خرید فعلی و خرید های بعدی به شما اطمینان می کند. مطالعات نشان داده اند که یک تضمین بازگشت پول قابل اعتماد می تواند فروش ها را تا ۴۰ درصد افزایش دهد.

 

سوال این است که مدت زمان تضمین چقدر باید باشد؟

۱۲۰ روز را پیشنهاد می دهیم، یک تضمین کوتاه مدت به احتمال زیاد با عث می شود مشتری شما دچار نگرانی شود. آنها فشار زمان را برای نقد نمودن تضمین قبل از اینکه خیلی دیر شود احساس می نمایند. با تضمین طولانی مدت، مشتری حس می نماید زمان بیشتری برای ساختار ذهنی خود دارند.” علاوه بر این، او می گوید، زمان بیشتری که او باید شما را بشناسد و عاشق چیزی شود که شما ایجاد نموده اید و احتمال کمتری وجود دارد که آنها بازپرداخت را درخواست نمایند.

برنامه داشته باشید و مصمم باشید

هنگامی که نرم افزار تجاری می فروشید نمی توانید مبارزات [بازاریابی] خود را تنظیم نموده و آنها را فراموش نمایید. به هیچ وجه تردید نداشته باشید.چک کردن همیشگی مشتریان جدید، پیگیری سوابق مذاکرات قبلی، تماس های فعال و پیشنهاد به موقع خرید از خود تولید مهم تر هستند. باید به طور هفتگی جلسات تحلیلی داشته باشیم که در آنها به طور مداوم آنچه را که به خوبی انجام می شود و آنچه را که انجام نمی شود بررسی نماییم. با بررسی منظم معیارها، متوجه می شوید چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند و می توانید مبارزات خود را تنظیم نموده و خسارت ها را به حداقل برسانید. در اطلاعاتی که از بازاریابی ها ، مذاکرات و جلسات به دست آوردید قاطعانه در این جلسات آمادگی خرید مشتریان را بررسی کنید از بین آنها در مدت کوتاهی محصولتان را بفروش برسانید و بیش از حد بابت ترس فروش را به تاخیر نیندازید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *