پست تنهاتفکر خلاق چگونه به موفقیت بیشتر شما کمک می کند؟

تفکر خلاق چگونه به موفقیت بیشتر شما کمک می کند؟

تاثیرات تفکر خلاق در زندگی ما

۱ تفکر خلاق ارزش هر چیزی را افزایش میدهد

آیا از وجود منبعی نامحدود از ایده ها که هر زمان بخواهید می توانید به آن دسترسی داشته باشید، لذت نمی برید؟ تفکر خلاق چنین منبعی است .مهم نیست در حال حاضر توانایی انجام چه کاری را دارید تفکر خلاق توانمندی شما را بالا می برد.خلاقیت ، علاوه بر آنچه همگان می بینند شامل آن چیزی است که دیگران نمی‌توانند ببینند. بنابراین  این باعث می‌شود بتوانید آنچه را که توان دیگران نبوده است انجام دهید.گاهی تفکر خلاق در مسیر اابداع قرار می گیرد، به نحوه ای که به حیطه های جدید وارد می‌شوید گاهی نیز ابداع و خلاقیت جدید محسوب نمی شود در این حالت کارهای گذشته را به شیوه های جدید انجام می دهید در هر دو حالت دنیا را با دید تازه نگاه می کنید که به بروز راه حل های جدید منجر می شود. این مسیر همواره ارزش آفرین خواهد بود.

به این  سوالات پاسخ دهید 

تصور می‌کنید فرد خلاق هستید؟ چقدر سخت یا آسان از خلاقیت خود بهره می بریم؟

۲ تفکر خلاق زاینده و تشدید شونده است

تفکر خلاق کار سختی است تفکر خلاق در گذر زمان و با تمرکز کافی تشکیل می شود تفکر خلاق شاید بیشتر از هر نوع تفکر دیگری از یافته هایش برای صعود بیشتر پله می سازد و توان خلاقیت شخص متفکر را افزایش می دهد. مایا آنجلو شاعر می گوید خلق تمام نمی شود بیشتر از آن استفاده کنید بهره بیشتری می‌برید

متاسفانه اغلب خلاقیت ها به جای اینکه پرورش داده شوند سرکوب می شوند. باید فضایی  حاکم باشد  که شیوه های جدید فکر کردن ، ادراک و جستجوی تعلیم داده شود.

اگر تفکر خلاق را در محیطی مناسب بیاموزید و آن را پرورش دهید حتی تصور نمی‌کنید که چه حجم انبوهی از ایده‌های به سراغ شما می آیند.

به این  سوال پاسخ دهید 

محیط کارتان را از نظر خلاقیت چگونه توصیف می‌کنید؟

۳ تفکر خلاق دیگران را به سوی شما و ایده هایتان می کشاند

خلاقیت نبوغی است که با  سرگرمی همراه است. مردم رانبوغ را تحسین می‌کنند و همیشه جذب سرگرمی می‌شوند.بنابراین  ترکیب این دو فوق العاده خواهد بود  اگربخواهیم کسی را مثال بزنیم که با نبوغش سرگرم بود می‌توانیم لئوناردو داوینچی را نام ببریم .تنوع ایده ها و تخصص او، انسان را به حیرت وا می دارد.او  نقاش ،معمار، مجسمه ساز، کالبد شناس آهنگساز، مخترع و مهندس بود.عنوان علامه رنسانس برای او شده است همانطور که در دوره رنسانس مردم جذب لئوناردو داوینچی و ایده هایش می‌شدند امروز هم جذب افراد خلاق  می شوند ، اگر خلاقیت تان را پرورش دهید،افراد  بیشتری جذب شما خواهند شد الگو خواهند گرفت

به این  سوال پاسخ دهید

خلاق ترین افرادی که میشناسید چه کسانی هستند؟ چه چیزی از خلاقیت آنها مایه تحسین شماست؟

۴ تفکر خلاق بیشتر یاد بگیرید

ارنی زلینسکی نویسنده و کار شناس خلاقیت می گوید:خلاقیت ، لذت ندانستن همه چیز است حتی اگر پاسخ هم سوالاتمان را هم داشته باشید.این لذت ، باعث جستجوو یادگیری بیشتر  می‌شود، انسان این توانایی را دارد که تقریبا برای هر مشکلی راه حل های متعددی به وجود آورد. خلاقیت ، توانایی دیدن و تصور فرصت فوق العاده مواجهه با مشکلات زندگی خلاقیت داشتن گزینه متفاوت است.کاملاً واضح است. که اگر همواره فعالانه به دنبال ایده های جدید باشید، خواهید آموخت. خلاقیت توانایی آموختن است .خلاقیت این است که راه حل ها را بیشتر از مشکلات ببینیم.هرچقدر ایده های بیشتر در ذهن شما باشد شانس بیشتری برای یادگیری موارد جدید خواهید داشت

به این  سوال پاسخ دهید 

اغلب با کدام کلمه شناخته می شوید ؟متخصص تازه کار؟ این مسئله چه سود یا زیانی  برای خلاقیت شما دارد ؟

.۵ تفکر خلاق موقعیت کنونی را به چالش می کشد

اگر میخواهید جهان خود یا دست کم موقعیت خود را متحول کنید، خلاقیت به کمک شما خواهد آمد. خلاقیت با رکورد و ایستایی منافات دارد. تصور کنید اگر توماس ادیسون موقعیت خود رابرخلاقیت  ترجیح می‌داد، آیا می توانست مخترع برق باشد؟

به این  سوال پاسخ دهید 

نظرتان درباره موقعیت کنونی تان چیست؟ از شرایط زندگی کار و محیط اطراف تان راضی هستید یا مدام تلاش می کنید شرایط را تغییر دهید؟ این مسئله چه تاثیری در خلاقیت شما می گذارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Join Our Newsletter Today On The Writers Cookbook

Stay updated with all latest updates,upcoming events & much more.
مشترک شدن
SUBSCRIBE NOW
close-link